SKI AREÁL HRÁDEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Na co si dát pozor před zimní dovolenou

Jak se připravit na zimní dovolenou, aby proběhla podle Vašich představ? Murphyho zákon říká, že vše, co se pokazit může, se obvykle také pokazí. Chcete se těmto problémům vyvarovat? V tomto krátkém článku se pokusím shrnout ty nejběžnější problémy.

Co nesmíte podcenit je příprava vašeho automobilu. Těžko uvěřit, ale na letních gumách jezdí stále spousta lidí. To je v obzvlášť horských oblastech přímo hazard. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Když ale selže, máte po lyžování. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Naprostou nutností pro snowboardisty jsou náhradní přezky. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

Čtěte také: Co nepodcenit před odjezdem na hory

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 4.2.
sněžení
-5°C
-7°C
Neděle
5.2.2023
částečně oblačno
-8°C
-18°C
Pondělí
6.2.2023
částečně oblačno
-9°C
-13°C
Úterý
7.2.2023
částečně oblačno
-6°C
-3°C