SKI AREÁL HRÁDEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Znáte dobře Český Krumlov?

K největším turistickým lákadlům v naší zemi patří bezesporu Český Krumlov. Každoročně sem zavítají desetitisíce turistů jak tuzemských, tak i zahraničních. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Český Krumlov – to je také cíl mnoha vodáckých akcí, vodáci tudy proplouvají třemi sjízdnými jezy a pokračují do Zlaté Koruny. Kromě zajímavého pohledu na město z vodní hladiny jsou zde pozoruhodné i okolní přírodní scenérie z vyhlídkových míst. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Nádraží se nachází totiž na kopci, poměrně vysoko nad městem, odkud je nádherný výhled na zámek a část historického centra.

Velmi pěkné panorama se vám naskytne také při pohledu na město z jižního směru, z vrcholu Křížového vrchu. Křížový vrch je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí města, a rozhodně stojí za návštěvu. K vyhlídce vede modrá turistická značka a na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejúchvatnější pohled z Křížového vrchu na město je především navečer, kdy jsou domy a zámek osvětleny podvečerním Sluncem.

Zajímavým tipem na pěkný výlet do okolí Českého Krumlova je Kleť, což je nejvyšší vrchol Blanského lesa. Vrchol Kleti je dobře dostupný lanovkou z Krásetína a výhled z rozhledny je přímo úchvatný. Další pěknou podívanou můžete zažít v údolí Vltavy, nedaleko zříceniny hradu Dívčí Kámen. Toto údolí je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Údolí dosud není narušené žádnou stavbou, ani přehradní hrází, ani pozemní komunikací. Chcete-li si ještě zpestřit pobyt na Českokrumlovsku nějakým zajímavým místem, doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, nedaleko Loučovic u Vyššího Brodu. Rezervace zaujímá i Čertovy proudy, což je úchvatné divoké řečiště Vltavy plné balvanů a prahů.

Čtěte také: Nechte se zlákat na výlet do Českého Krumlova Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 4.2.
sněžení
-5°C
-7°C
Neděle
5.2.2023
částečně oblačno
-8°C
-18°C
Pondělí
6.2.2023
částečně oblačno
-9°C
-13°C
Úterý
7.2.2023
částečně oblačno
-6°C
-3°C