SKI AREÁL HRÁDEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Zima se blíží. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 4.2.
sněžení
-5°C
-7°C
Neděle
5.2.2023
částečně oblačno
-8°C
-18°C
Pondělí
6.2.2023
částečně oblačno
-9°C
-13°C
Úterý
7.2.2023
částečně oblačno
-6°C
-3°C